West Ham United pokonał Southampton. Grali Łukasz Fabiański i Jan Bednarek

chrisdorney / shutterstock.com
West Ham United pokonał przed własną publicznością Southampton FC 3:1 (2:1) w sobotnim meczu 28. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Stadionie Olimpijskim całe zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Łukasz Fabiański. Wśród gości pełne spotkanie zanotował Jan Bednarek.
Prowadzenie "Młotom" zapewnił po kwadransie gry Jarrod Bowen, wykorzystując sytuację sam na sam. Szesnaście minut później wyrównał strzałem pod poprzeczkę z pola karnego Irlandczyk Michael Obafemi.
Pięć minut przed przerwą miejscowi odzyskali przewagę za sprawą strzału z ostrego kąta Francuza Sebastiena Hallera. Dziewięć minut po zmianie stron wynik ustalił Michail Antonio, uderzeniem z kilku metrów po drugiej tego dnia asyście Hiszpana Pablo Fornalsa.
Drużyna z Londynu po siódmym zwycięstwie w sezonie zajmuje szesnaste miejsce w tabeli. "Święci" doznali natomiast trzeciej porażki w czterech ostatnich meczach i są na trzynastej lokacie w klasyfikacji.