West Ham United z kolejną porażką. Fabiański wpuścił dwie bramki

chrisdorney / shutterstock.com
W drugiej kolejce Premier League West Ham United przegrał u siebie z AFC Bournemouth 1:2. Cały mecz w ekipie "Młotów" rozegrał Łukasz Fabiański. W innych sobotnich meczach komplet punktów zgarnęli piłkarze Evertonu, Leicester i Tottenhamu.
Od początku meczu piłkarze West Hamu ruszyli do ataku. Bramkę zdobyli w 33. minucie za sprawą Marko Arnautovicia. Austriak pewnie wykorzystał rzut karny, który wywalczył wcześniej Javier Hernandez.
Zespół AFC Bournemouth przed przerwą miał jedną znakomitą okazję. Callum Wilson przegrał jednak pojedynek z Łukaszem Fabiańskim.
Na początku drugiej części meczu Polak ponownie znakomicie spisał się między słupkami, ratując swój zespół przed utratą gola. Tym razem zatrzymał Davida Brooksa.
W 60. minucie Fabiański skapitulował po raz pierwszy. Pokonał go Wilson, który wcześniej łatwo ograł czterech obrońców gospodarzy i płaskim uderzeniem wyrównał wynik spotkania. Sześć minut później było już 2:1 dla Bournemouth po trafieniu głową Steve'a Cooka. Gospodarze nie zdołali już odrobić strat i przegrali drugi w sezonie. "The Cherries" mają z kolei w dorobku komplet punktów.
W ekipie Bournemouth całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Artur Boruc. W innym sobotnim meczu Southapton przegrało na wyjeździe z Everton 1:2. W kadrze "Świętych" zabrakło Jana Bednarka.