West Ham wyeliminował Sevillę z Ligi Europy! Jarmołenko w dogrywce przesądził o awansie [WIDEO]

Piłkarze West Hamu po dogrywce wyeliminowali Sevillę z Ligi Europy. Ekipa z Premier League wygrała 2:0 po golach Tomasa Soucka oraz Andrija Jarmołenki. Ukrainiec został bohaterem "Młotów".
Łukasz Fabiański, podobnie jak przed tygodniem, spotkanie rozpoczął jedynie na ławce rezerwowych. West Ham, który musiał odrabiać odrabiać straty z pierwszego spotkania, szybko ruszył do ataku. W 12. minucie zablokowano groźny strzał Fornalsa.
Sevilla także potrafiła odpowiedzieć. Areola stanął na wysokości zadania pod koniec drugiego kwadransa meczu, gdy wygrał pojedynek z En-Nesyrim. Po drugiej stronie boiska Antonio nie potrafił natomiast pokonać Bono w sytuacji sam na sam.
W końcówce pierwszej połowy "Młoty" dopięły swego i doprowadziły do wyrównania w całym dwumeczu. Antonio precyzyjnie dośrodkował na głowę Soucka, a reprezentant Czech strzałem głową wyrównał stan dwumeczu.
W drugiej części spotkania Bono miał sporo pracy. Golkiper gości poradził sobie między innymi z uderzeniami Soucka oraz Lanziniego. Cresswell był natomiast bliski trafienia do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego.
Hiszpanie przetrwali napór rywali i doprowadzili do dogrywki. W niej także to West Ham był bliższy zdobycia bramki. W 99. minucie z kilku metrów spudłował Soucek, który trafił tylko w boczną siatkę.
Wreszcie gospodarze dopięli swego. W 112. minucie strzał na bramkę oddał Fornals. Z tym strzałem poradził sobie Bono, ale przy dobitce Jarmołenki był już bezradny. Trafienie Ukraińca spowodowało, że West Ham wygrał cały mecz 2:0 i awansował do kolejnej fazy rozgrywek.
Dodatkowy czas był też potrzebny Eintrachtu Frankfurt z Betisem. Niewiele brakowało, aby ekipa z Bundesligi awans do 1/4 finału wywalczyła w regulaminowym czasie gry. Bezbramkowy remis, promujący gospodarzy, utrzymywał się aż do 90 minuty.
Betis rzutem na taśmę zdołał jednak odrobić straty z pierwszego spotkania i doprowadzić do dogrywki. Po akcji lewą stroną Fekir dośrodkował do Iglesiasa, a ten przedłużył nadzieje swojego zespołu na awans do ćwierćfinału.
Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się rzutami karnymi, w doliczonym czasie drugiej połowy dogrywki o wszystkim przesądził gol Hintereggera. Dzięki tej bramce Eintracht wywalczył awans do ćwierćfinału rozgrywek.
Maciej Pietrasik17 Mar 2022 · 23:33