Wiedeń: Janowicz przegrał z Johnsonem

Bryan Pollard/Shutterstock
Jerzy Janowicz przegrał ze Steve'em Johnsonem - w setach 6:4, 6:7(7), 6:4 - w drugiej rundzie turnieju tenisowego w Wiedniu.

Polski tenisista nie rozpoczął tego pojedynku dobrze. Przegrał pierwsze gemy, ale potem zdołał doprowadzić do remisu 3:3. Później jeszcze przez kilkanaście minut mecz był wyrównany. Polak miał szansę doprowadzić do remisu 5:5, lecz nie wykorzystał piłki i set zakończył się zwycięstwem Amerykanina.

W drugiej odsłonie to Janowicz grał trochę lepiej, a rywal popełniał błędy. Drugiego seta polski zawodnik wygrał po niebywale zaciętej rywalizacji w tie-breaku. Trzeci set to jednak znowu słaba gra Polaka na początku. Amerykanin zdołał wypracować sobie przewagę, którą utrzymał już do samego końca.

Janowicz przegrał z wyżej notowanym przeciwnikiem - 47 miejsce w rankingu, o 18 pozycji wyżej niż Polak - i zakończył swój udział w turnieju w Wiedniu na drugiej rundzie.
Źródło: sportowefakty.wp.pl