Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności

Wielki sukces Radwańskiej! Wygrywa turniej Masters!

1 lis 2015 | 11:31 9
Wielki sukces Radwańskiej! Wygrywa turniej Masters!
Źródło zdjęcia: pdrocha / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska wygrała wieńczący sezon turnieju mistrzyń, w którym gra osiem najlepszych tenisistek. Nie dała szans Petrze Kvitovej, którą pokonała 6-2, 4-6 i 6-3

Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla Polki: grała swoje, grała pewnie, do tego od razu przełamała rywalkę. Kvitova popełniała mnóstwo niewymuszonych błędów i można zaryzykować stwierdzenie, że to ona bardziej przegrała pierwszą partię aż 2-6 niż Radwańska ją wygrała.

Drugi set to znów szybkie prowadzenie krakowianki 2-0, ale potem kilka gemów z rzędu wygrała Kvitova i ostatecznie triumfowała 6-4. W grze Polki zmieniło się niewiele, to rywalka zaczęła prezentować bardziej solidny tenis, nie psując już tak dużej liczby piłek.

Do czasu jednak. W trzecim secie Kvitova znów zaczęła się mylić, w całym spotkaniu popełniła aż 53 niewymuszone błędy. Radwańska tylko 5, nie może więc dziwić, że jej łupem padła także trzecia partia, w której Polka zwyciężyła 6-3. "To niesamowity czas i najważniejszy dzień w życiu" - mówiła po zasłużonej wygranej w niezwykle prestiżowym turnieju. Gratulujemy!

A tak relacjonowaliśmy ten mecz:

III set: 6-3 dla Radwańskiej, 2-1 w setach 
Pierwsza wymiana od razu bardzo długa, w siatkę uderza Kvitova i na prowadzeniu Agnieszka. Za moment Polce pomaga siatka i robi się 30-0! Kvitova atakuje w aut i mamy 3 piłki meczowe! Po chwili Kvitova popełnia błąd i tym samym Agnieszka Radwańska triumfuje w MASTERS!

III set: 5-3 dla Radwańskiej, 1-1 w setach 
Zaczyna się od kosmicznej akcji Polki, która po swoim serwisie kończy długą akcję fenomenalnym lobem, na który Kvitova próbuje odpowiedzieć, ale wyrzuca piłkę w daleki aut. Kolejną wymianę krakowianka kończy niestety uderzeniem w siatkę, remis po 15. Po chwili nieudany return Kvitovej, ale znów Czeszka lepsza w kolejnej akcji i remis po 30. Kolejny serwis Radwańskiej silny i wyrzucający, szybko kończy go Polka, a potem serwuje jeszcze lepiej i nie daje szans Czeszce - będzie piłka meczowa!

III set: 4-3 dla Radwańskiej, 1-1 w setach 
Świetne serwisy rywalki, Radwańska zaczyna popełniać błędy i robi się 0-30. Potem Czeszka popełnia podwójny błąd serwisowy, w następnej akcji wyrzuca piłkę w aut i mamy remis. I co? I Radwańska wychodzi na prowadzenie, rewelacyjnie mijając przeciwniczkę w kolejnym zagraniu. 40-30 i piłka na przełamanie! Kvitova jednak odgryza się, rozrzucając Polkę po korcie. Gra na przewagi okazuje się szczęśliwsza dla Polki. Przełamanie powrotne i prowadzenie!

III set: 3-3, 1-1 w setach 
Trzy kolejne serwisy Polki wygrywa Kvitova, kończąc dłuższe wymiany. Polka wraca do gry po ładnym ataku, ale potem kolejną długą wymianę wygrywa rywalka. Przełamanie i remis!

III set: 3-2 dla Radwańskiej, 1-1 w setach 
Kvitova jakby straciła swoją pewność, ale nadal zdarzają jej się znakomite zagrania. Przegrywa 15-30, popisuje się jednak siódmym asem serwisowym. Po chwili Radwańska próbuje technicznego zagrania, ale trafia w siatkę. Następnie spektakularny atak Radwańskiej po długiej wymianie - przewagi! Za moment Kvitova podbiega do siatki i fatalnie myli się, nie potrafiąc przebić piłki na drugą stronę, potem wyrzuca piłkę z głębi kortu i daje się przełamać Polce! 

III set: 2-2, 1-1 w setach 
Polka gładko wygrywa gema "na sucho" - nie traci żadnego punktu i wraca do gry, mamy remis!

III set: 1-2 dla Kvitovej, 1-1 w setach 
Podwójny błąd Czeszki na początek, ale potem znakomita akcja rozrzucająca Radwańską po korcie. 15-15. Po chwili niewiarygodna wymiana, w której Kvitovej pomaga siatka, ale po kolejnych kilku odbiciach fenomenalnie zagrywa Polka i zyskuje przewagę w gemie. Po chwili świetny odbiór Radwańskiej i błąd Kvitovej. Dwie piłki na przełamanie! W pierwszej Radwańska świetnie zagrywa, sędziowie oceniają jednak, że był aut. Mylą się, ale Polka nie sprawdza tej akcji. Po chwili pokazuje swoją wyższość na korcie, przełamując rywalkę. Gem dla Agnieszki!

III set: 0-2 dla Kvitovej, 1-1 w setach 
Słabiej serwuje Polka, popełnia podwójny błąd, na szczęście potrafi też odpowiedzieć dobrą akcją po odbiorze rywalki. Przy stanie "po 30" Kvitowa z prostej piłki uderza w siatkę, ze złości rzuca rakietą w kort, ale niewiele to zmienia w jej sytuacji. Po chwili długą wymianę niewymuszonym błędem kończy tym razem Radwańska i mamy grę na przewagi. W niej słabsza krakowianka, Kvitova przełamuje i prowadzi 2-0.

III set: 0-1 dla Kvitovej, 1-1 w setach 
Serwis Kvitovej, ale to Polka wygrywa dwie pierwsze akcje. Potem minimalnie przeszkadza jej taśma, następnie długą wymianę kończy potężnym atakiem Czeszka - zaczynają jej wychodzić zagrania, jakie w pierwszym secie regularnie psuła. Po 30, potem Kvitova trafia w siatkę, ale szybko zbiera się i znakomicie serwuje, Radwańska odbiera w aut, mamy grę na przewagi. Lepsza okazuje się Czeszka, po raz pierwszy w tym meczu wygrywając swój pierwszy serwis w secie.

II set: 4-6 dla Kvitovej, 1-1 w setach 
Fantastyczny pierwszy serwis Polki, Kvitova odbiera fatalnie. Potem Czeszka popełnia techniczny błąd, ale piłka trafia w linię kortu i jest remis. Chwilę później Kvitowa ładnie rozrzuca rywalkę i wychodzi na prowadzenie w gemie. W kolejnej akcji Polka trafia w siatkę, przeciwniczka ma dwie piłki setowe. Kończy już pierwszą - ależ wiatr w żagle złapała! Remis w setach.

II set: 4-5 dla Kvitovej, 1-0 w setach dla Radwańskiej
Dwa dobre serwisy Kvitovej, potem podwójny błąd serwisowy, ale zaraz potem as i mamy 40-15 dla Czeszki. Po chwili Radwańska odbiera w siatkę i na prowadzenie wychodzi rywalka.

II set: 4-4, 1-0 w setach dla Radwańskiej
Polka przerywa złą serię, zaczynając od fantastycznych serwisów szybko wychodzi na prowadzenie 30-0. Po chwili robi się już 40-0, potem Polka trafia w siatkę, ale w kolejnej akcji już triumfuje. Remis! Wchodzimy w decydującą fazę seta, a może i meczu!

II set: 3-4 dla Kvitovej, 1-0 w setach dla Radwańskiej
Czeszka postawiła wszystko na jedną kartę, jej silny serwis sprawił Radwańskiej mnóstwo problemów i to drugi kolejny gem, w którym Polka nie zdobywa nawet punktu!

II set: 3-3, 1-0 w setach dla Radwańskiej
Przebudzenie Kvitovej, która przełamała Radwańską w pięknym stylu, nie pozwalając krakowiance na zdobycie choćby punktu. Remis! 

II set: 3-2 dla Radwańskiej, 1-0 w setach
Zapowiadało się na kolejny szybki gem, tym razem znów Kvitova przed szansą na wygranie bez straty punktu, ale przy stanie 40-0 popełnia dwa kolejne techniczne błędy, ostatecznie jednak zbiera siły na ostatnią akcję i wygrywa "do 30".

II set: 3-1 dla Radwańskiej, 1-0 w setach
Polka błyskawicznie odwdzięcza się rywalce - teraz to ona wygrywa gema "do zera", Kvitova popełnia kolejne niewymuszone błędy i jest już pod dużą presją.

II set: 2-1 dla Radwańskiej, 1-0 w setach
Na razie kopia pierwszego seta - Kvitova wygrywa dopiero swój drugi serwis w tej partii, ale na prowadzeniu nadal Polka, która będzie miała szansę zdobyć punkt ze swojego podania.

II set: 2-0 dla Radwańskiej, 1-0 w setach
Polka wygrywa swoje podanie do 30, popisując się pięknymi kontrami i udanie kończąc długą wymianę w ostatniej akcji.

II set: 1-0 dla Radwańskiej, 1-0 w setach
Kvitova zaczyna od serwisu i przegrywa pierwszą długą wymianę. Po chwili również drugą - najpierw znów na przeszkodzie staje jej siatka, wyhamowując siłę zagrania, kilkanaście sekund później Radwańska przepięknym technicznym uderzeniem pozbawia rywalkę złudzeń. 30-0 dla Polki! Czeszka zyskuje jednak pewność we własnym podaniu i doprowadza do remisu. Chwilę potem Radwańska trafia w siatkę, ale w kolejnej akcji Kvitova znów zaskakuje niedokładnością, mając przeciwniczkę z jednej strony kortu, uderza w aut z drugiej strony. W przewagach lepsza okazuje się Radwańska - po bardzo długiej grze Polka znów zaczyna od przełamania serwisu rywalki, popisując się w ostatniej akcji fantastycznymi zagraniami!

6-2 dla Radwańskiej, 1-0 w setach
Gem dość łatwo wygrany przez Polkę, również dzięki kolejnemu niewymuszonemu błędowi Kvitovej - tym samym pierwszy set dla naszej zawodniczki po zaledwie nieco ponad półgodzinnej grze!

5-2 dla Radwańskiej
Pierwszy serwis wygrywa Kvitova, ale w tej akcji niewiarygodną sprawność pokazuje Polka, w pewnym momencie przekładając rakietę do lewej ręki i udanie przebijając piłkę na drugą stronę. Po chwili technika daje już Radwańskiej wyrównanie 15-15. W kolejnej akcji Kvitova wyrzuca piłkę w daleki aut - Czeszka wygląda dziś bardzo niepewnie. Tego gema jednak udaje jej się wygrać, ale wciąż traci trzy do rywalki.

5-1 dla Radwańskiej
Polka serwuje, Kvitova szuka swoich szans w technicznych zagraniach, ale raz po raz trafia w siatkę. Nawet, gdy ma jak na tacy lob Radwańskiej, trafia w taśmę i kuriozalnie traci punkt. W niewymuszonych błędach przeważa totalnie: 15-1. Po chwili asem kończy Radwańska, jest świetnie - 5-1!

4-1 dla Radwańskiej
Kvitova zaczęła od potężnej zagrywki, potem jednak popełniła niewymuszony błąd i zrobiło się 15-15. Potem znów: świetny serwis i punkt, następnie podwójny błąd serwisowy i tym samym wyrównanie Radwańskiej. Kolejne podanie znów mocne, ale Radwańska broni się lobem, który Czeszka próbuje skończyć mocnym atakiem i... trafia w siatkę! Szansa na przełamanie, ale kolejny lob Radwańskiej nie trafia już w boisko i mamy grę na przewagi. W tej Kvitova popełnia dwa kolejne błędy i przegrywa już drugi własny serwis.

3-1 dla Radwańskiej
Dobry serwis Polki, ale po długiej wymianie zrobiło się po 30. Chwilę potem przed wielką szansą Kvitova popełnia techniczny błąd w pozornie łatwej sytuacji, gdy miała Radwańską przy linii bocznej kortu. Zaraz potem Radwańska kończy gema - 3-1!

2-1 dla Radwańskiej
As serwisowy Kvitovej na początek, potem silny serwis i znakomita wymiana zakończona minimalnym błędem Radwańskiej. Polka miała kłopot również z trzecim podaniem, odebrała je w aut i zrobiło się 0-40. Po chwili podwójny błąd Kvitovej, ale tenisistka mogła sobie na niego pozwolić, zostały jej jeszcze dwie piłki na wygranie gema. Pierwszej nie wykorzystała - idąc na wymianę ciosów z głębi kortu po kilku zagraniach trafiła w siatkę. Kilkanaście sekund później skończyła jednak gema asem serwisowym.

2-0 dla Radwańskiej
Polka nie serwowała w tym gemie zbyt dobrze, zrobiło się już 15-30, wtedy jednak kapitalnym wykończeniem popisała się nasza tenisistka, doprowadzając do remisu. Zaraz potem Kvitova trafiła w siatkę i przed szansą na wygranie drugiego gema stanęła Radwańska. To się udało - Czeszka odebrała jej serwis prosto w siatkę.

1-0 dla Radwańskiej
Gem zaczął się od podwójnego błędu serwisowego Czeszki, potem dobrze zagrała Radwańska i było 30-0. następne dwie akcje kończyły się sukcesami obu zawodniczek i Polka miała dwie szanse na wygranie gema - drugą z nich wygrała, przełamując rywalkę. Świetny początek!

11:40
Kvitowa wygrywa losowanie i wybiera serwis.

11:36
Tenisistki są już na korcie, za chwilę zaczynamy! Ale najpierw kilka minut rozgrzewki.

11:30
Bukmacherzy stawiają na Kvitovą - kurs na nią to tylko 1,65, na Radwańską: 2,05.

11:20
Obie panie spotykały się na korcie osiem razy. Sześć razy wygrywała Kvitova, Radwańska tylko dwa. Za to obie wiktorie krakowianki miały miejsce właśnie w turnieju Masters.
Źródło: własne
Komentarze
1 lis 2015 | 16:07
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Szkoda ,że nie mogłem tego oglądać :(
1 lis 2015 | 15:50
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Zacięty mecz ale najważniejsze że Polka wygrała ! Gratulacje !!!! Aga Jesteś WIELKA !!!!
1 lis 2015 | 15:16
+7
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Piękne zwycięstwo :-)
1 lis 2015 | 15:01
+9
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
BRAWO AGNIESZKA ! niby sezon średni bardzo ale triumf na koniec powinien dodać wiary w siebie brawo jeszcze raz za postawę i dzięki TVP2 mogłem obejrzeć może tak częściej powinno być ? :)
1 lis 2015 | 14:27
+4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Jej wygrana jest obleczona w fenomenalną grę, zagrania dzięki którym osiągnęła finał.
Bravooooo Agaaaaaaaaa
1 lis 2015 | 14:13
+5
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Wielkie brawa :D
1 lis 2015 | 14:07
+4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Brawo
1 lis 2015 | 13:48
+4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Już coraz bliżej. Jeszcze tylko jeden!
1 lis 2015 | 12:54
Komentarz usunięty
1 lis 2015 | 12:53
Komentarz usunięty
1 lis 2015 | 12:47
Komentarz usunięty
1 lis 2015 | 13:17
Komentarz usunięty
1 lis 2015 | 13:53
+10
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Najważniejsze że wygrała
1 lis 2015 | 13:56
Komentarz usunięty
{{comment.created_datetime}}
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Ranking

Promocje bukmacherskie

Bonus 350 PLN dla nowych graczy u najpopularniejszego bukmachera w Polsce
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!
Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot utraconych środków. Załóż konto z Meczyków, aby otrzymać 110zł bez ryzyka.
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja