Wielki pech Milika: Naderwane więzadła i kilka miesięcy przerwy w grze

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Reprezentacja Polski pokonała Danię 3:2 w drugiej kolejce eliminacji do mundialu w Rosji, ale nie dla wszystkich biało-czerwonych zwycięstwo okazało się radosne. Jeszcze w pierwszej połowie kontuzji doznał Arkadiusz Milik. Jak się okazało - poważnej.

Napastnik Napoli pod koniec pierwszej części meczu tylko dreptał po boisku. Miał go zastąpić Linetty, ale z oceną sytuacji poczekano do przerwy. Wówczas stało się jasne, że piłkarz nie wyjdzie na drugą połowę.

Kilka godzin później rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski poinformował na Twitterze, że uraz snajpera jest niestety bardzo poważny. Chodzi o naderwanie więzadeł krzyżowych - rzecz, z którą przeważnie wiążą się długie przerwy w grze. Wszystko wskazuje na to, że tak będzie również w przypadku Milika.