Wielki pech Nicolo Zaniolo. Wygrana Romy w cieniu poważnej kontuzji, Nicola Zalewski wszedł z ławki [WIDEO]

W pierwszym z poniedziałkowych meczów 2. kolejki Serie A AS Roma wygrała 1:0 z Cremonese po golu Chrisa Smallinga. "Giallorossi" mają jednak powody do zmartwień, bo poważnej kontuzji doznał Nicolo Zaniolo.
W niedzielę gruchnęła wieść o urazie innego z kluczowych zawodników Romy, Georginio Wijnalduma. Holender złamał piszczel i nie zagra przez to na najbliższym mundialu. Teraz na dłużej może wypaść Nicolo Zaniolo.
Włoch na pewno nie wystąpi w mistrzostwach świata, bo mistrzowie Europy sensacyjnie odpadli w barażach, ale przez dłuższy czas może zabraknąć go także w Serie A. Piłkarz może mówić o sporym pechu.
Przewrócił się bowiem na murawę po wślizgu jednego z rywali. Wejście było co prawda czyste, ale Zaniolo upadł na tyle nieszczęśliwie, że poważnie uszkodził sobie bark i nie był w stanie kontynuować gry.
"Giallorossi" w meczu z Cremonese przez długi czas nie mogli znaleźć sposobu na trafienie do siatki. W bramce beniaminka znakomicie spisywał się Ionut Radu, broniąc kolejne celne uderzenia.
Na początku drugiej połowy goście sensacyjnie mogli wyjść na prowadzenie. Uderzeniem z powietrza popisał się Cyriel Dessers, który trafił w poprzeczkę. Po drugiej stronie boiska podobnie było w przypadku El Sharaawy'ego, a Paulo Dybala przy dobitce nie trafił w praktycznie pustą bramkę.
Podopieczni Jose Mourinho finalnie dopięli jednak swego i wygrali 1:0 po golu Chrisa Smallinga. W doliczonym czasie gry w słupek trafił z kolei zawodnik Cremonese, Charles Pickel. W 73. minucie na boisku pojawił się Nicola Zalewski, który zastąpił Leonardo Spinazzolę.
Maciej Pietrasik22 Aug 2022 · 20:28