Wielki skandal i wygrana Widzewa w derbach Łodzi! Kibice ŁKS-u strzelali petardami do fanów rywala [WIDEO]

Adrian Mielczarski / PressFocus
W środowym meczu 31. kolejki Fortuna 1 Ligi Widzew Łódź wygrał na wyjeździe derbowe spotkanie z ŁKS-em 1:0. Więcej niż o tym, co działo się na boisku, mówi się jednak o zachowaniu kibiców obu drużyn.
Już przed pierwszym gwizdkiem można było założyć, że w derbach gorąco będzie nie tylko na murawie. W pierwszej połowie nie doczekaliśmy się goli, choć obaj bramkarze mieli nieco pracy.
Najgroźniej zrobiło się w 14. minucie, gdy na wysokości zadania stanął Henrich Ravas. Golkiper Widzewa poradził sobie z uderzeniem Pirulo. Wcześniej zatrzymał też Macieja Wolskiego.
Na początku drugiej części spotkania to goście byli o krok od wyjścia na prowadzenie. Nieco precyzji zabrakło Ernestowi Terpiłowskiemu, który trafił jedynie w słupek.
W 63. minucie na trybunach zrobiło się naprawdę gorąco, i to dosłownie. Kibole ŁKS-u zaczęli bowiem strzelać petardami w kierunku sektora gości.
Ci nie zamierzali im zresztą pozostawać dłużni i próbowali przedrzeć się za sektory zajmowane przez fanów rywali. Interweniowała policja, a spotkanie przerwano na kilka minut.
Po powrocie na boisko zawodnicy ŁKS-u. Mieli dwie dobre okazje na gola. Przy drugiej z nich Corral przegrał pojedynek z bramkarzem Widzewa, co natychmiast się zemściło.
Goście wyprowadzili kontrę, którą ze spokojem wykończył Bartłomiej Pawłowski. Piłkarz Widzewa minął golkipera rywali i dał swojemu zespołowi prowadzenie.
Mimo aż dziesięciu doliczonych minut wynik już się nie zmienił. Dzięki wygranej Widzew awansował na drugie miejsce w tabeli. ŁKS jest ósmy i mocno skomplikował sobie walkę o miejsce barażowe.
Maciej Pietrasik03 May 2022 · 20:03