Wielki sukces Mai Włoszczowskiej! Polka zdobyła medal w ostatnich zawodach w karierze

Screen/Marcin Kamiński
Dziś Maja Włoszczowska po raz ostatni wystartowała w zawodach kolarstwa górskiego. Polka w pięknym stylu zwieńczyła swoją karierę.
37-latka wzięła udział w rowerowym maratonie, który odbywał się na wyspie Elba. Na linii startowej stanęło 55 zawodniczek.
Włoszczowska zaprezentowała się z najlepszej możliwej strony. Nasza kolarka dojechała na metę jako druga z czasem 4 godziny 50 minut i 7 sekund. Jako pierwsza wyścig ukończyła Mona Mitterwallner. Podium uzupełniła Natalia Fischer.
- Maja Włoszczowska w wielkiej formie do końca! Dzisiaj skończyła karierę, zdobywając srebrny medal mistrzostw świata w maratonie mtb. Hmmm… ciągle jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że już więcej medali nie zdobędzie - skomentował Kamil Wolnicki, dziennikarz "Przeglądu Sportowego".
W 2003 roku Maja Włoszczowska zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata w maratonie. Jest ona także dwukrotną medalistką olimpijską. Z igrzysk w Pekinie i Rio de Janeiro przywiozła srebrne krążki.
Teraz kolarka sprawdzi się w nowej roli. Dwa dni temu ogłoszono, że Włoszczowska dołączy do zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Adam Kłos02 Oct 2021 · 16:44
Źródło: Twitter