Wielkie emocje na Stadio Via del Mare. Cztery gole i dwie czerwone kartki w meczu Lecce - Genoa

Paolo Bona / Shutterstock
US Lecce zremisowało przed własną publicznością z Genoą CFC 2:2 (0:2) w niedzielnym meczu 15. kolejki włoskiej ekstraklasy
Przyjezdni objęli prowadzenie w 31. minucie spotkania, kiedy Goran Pandev zaskoczył golkipera rywali mocnym strzałem z dystansu. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy prowadzenie swojej drużyny powiększył z kolei Domenico Criscito, który zdołał zamienić rzut karny na gola.
Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze. Najpierw w 60. minucie Filippo Falco po podaniu Jacopo Petriccione umieścił futbolówkę w siatce. Bramkę na wagę remisu zdobył natomiast Andrea Tabanell. W 70. minucie Włoch wyskoczył do piłki zagranej z rzutu rożnego przez Falco i głową pokonał Radu.
Goście kończyli ten mecz w dziewiątkę. Najpierw w 69. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Kevin Agudelo, z kolei niespełna dziesięć minut później również drugi żółty kartonik zobaczył Goran Pandev i musiał opuścić boisko.
Mecz na ławce rezerwowych ekipy z Genui rozpoczął Filip Jagiełło, który nie pojawił się na boisku. Polak w tym sezonie zanotował tylko jeden ligowy występ.
Podopieczni Fabio Liveraniego zajmują 14. miejsce w tabeli Serie A i mają na koncie 15 punktów. Drużyna prowadzona przez Thiago Mottę z dorobkiem 11 "oczek" plasuje się na 18. pozycji.