Wielkie emocje w derbach Trójmiasta! Z 0:2 na 2:2, gol w 100. minucie!

asinfo
Arka Gdynia zremisowała z Lechią Gdańsk 2:2 (0:0) w derbowym pojedynku rozegranym w ramach 12. kolejki PKO Ekstraklasy.
Podopieczni Piotra Stokowca mają na koncie 20 punktów i obecnie zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli.
Zespół prowadzony przez Aleksandara Rogica uzbierał dotąd dziesięć "oczek", co daje im 14. lokatę.
* * * * * *

Tak padły bramki:
0:1 Flavio Paixao 51'

Gdynianie potrafili zablokować dwa strzały gości. Nie zdołali już jednak powstrzymać uderzenia głową Flavio Paixao.
0:2 Artur Sobiech 53'

Kontratak piłkarzy Lechii. Lukas Haraslin ograł Jakuba Wawszczyka, wbiegł w pole karne i wyłożył futbolówkę do Sobiecha, który uderzył po długim rogu.
1:2 Michał Nalepa 75'

Pomocnik Arki dośrodkował z lewej strony z rzutu wolnego, żaden z zawodników nie zdołał dotknąć piłki, która wpadła do bramki.
2:2 Marko Vejinović 90+10'

Vejinović przejął piłkę przed polem karnym i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Kuciakowi.
* * * * * *

Piłkarz meczu: Dusan Kuciak (Lechia Gdańsk).

W drugiej połowie Słowak bronił mniej pewnie, ale przed przerwą tylko dzięki niemu gdańszczanie nie stracili co najmniej dwóch goli. Miał spory udział w zdobyciu przez Lechię punktu.