Wielkie emocje w Lidze Europy! Wpadka Napoli, Arsenal wygrał mimo fatalnego błędu Leno [WIDEO]

Arsenal rywalizację w Lidze Europy rozpoczął wyjazdowym starciem z Rapidem Wiedeń. "Kanonierzy" nie bez kłopotów wygrali 2:1 (0:0). Za to sensacyjnej porażki doznali piłkarze Napoli.
Arsenal uważany jest za jednego z faworytów Ligi Europy. "Kanonierzy" na dzień dobry stanął w szranki z Rapidem Wiedeń. W wyjściowej jedenastce Mikel Arteta umieścił m.in. Sakę, Nketiaha czy Lacazette'a.
W pierwszej połowie przewagę mieli przyjezdni, ale nie potrafili tego przełożyć na dorobek bramkowy. Bardziej konkretni byli piłkarze Rapidu. Świetną okazję miał Ritzmaier, ale Leno pokazał najwyższe umiejętności.
Gospodarze nie rezygnowali z ataków i dopięli swego tuż po przerwie. Tym razem nie popisał się Leno. Golkiper Arsenalu chciał wybić piłkę sprzed własnej bramki, ale trafił w jednego z rywali. Futbolówka trafiła pod nogi Fountasa, a ten bez problemów wpisał się na listę strzelców.
"Kanonierzy w drugiej połowie rzucili się na rywali i zdołali wyszarpać trzy punkty. Wszystko rozstrzygnęło się w cztery minut. Najpierw trafił Luiz, a po chwili zwycięstwo gościom zapewnił Aubameyang.
W innym meczu grupy B piłkarze Molde pokonali Dundalk 2:1.
Do niespodzianki za to doszło w meczu Napoli - AZ Alkmaar. Podopieczni Gennaro Gattuso w miniony weekend po świetnym meczu rozbili Atalantę, dziś jednak zawiedli na całej linii.
Mieli olbrzymią przewagę w posiadaniu piłki, stworzyli aż 19 sytuacji bramkowych. Problem w tym, że byli nieskuteczni. Ani razu nie zdołali pokonać Bizota.
Za to piłkarze AZ Alkmaar w 57. minucie zadali cios na wagę trzech punktów. De Wit uderzył z pierwszej piłki nad interweniującym Ospiną i utonął w ramionach kolegów.
W innym meczu grupy F Real Sociedad ograł Rijekę 1:0.
Daniel Makarewicz22 Oct 2020 · 20:56