Wielkie emocje w Mediolanie! Skazywana na porażkę Parma niemal ograła Inter, ładny gol Gervinho [WIDEO]

Foto Scaccianoce / IPA/Sipa/PressFocus
Inter Mediolan zremisował z Parmą 2:2 (0:0) w meczu 6. kolejki Serie A. Ozdobą spotkania była bramka Gervinho.
Przed pierwszym gwizdkiem ekipę gości skazywano na pożarcie. Bukmacherzy nie dawali jej większych szans.
Przebieg pierwszej połowy doskonale potwierdzał przewidywania. Parma nie oddała w niej żadnego strzału, za to Inter (62% czasu posiadania piłki) dominował. Mimo przewagi graczy Antonio Conte przed przerwą nie padł ani jeden gol.
Druga połowa rozpoczęła się z wielkim hukiem. Doskonałym podaniem popisał się Hernani, a Gervinho uderzył z pierwszej piłki i zapewnił gościom prowadzenie.
Conte odpowiedział zmianami - na boisko wpuścił Marcelo Brozovicia i Arturo Vidala. Chwilę później było już jednak... 0:2. Roberto Inglese prostopadle podał w pole karne gospodarzy, a Gervinho - po urwaniu się pilnującego go obrońcy - umieścił piłkę w siatce.
Zaledwie dwie minuty później gracze z Mediolanu wreszcie doszli do głosu. Płaskim strzałem z 16. metra popisał się wspomniany już Brozović.
W emocjonującej końcówce Parma nie wytrzymała naporu gospodarzy i straciła drugiego gola - Ivan Perisić najwyżej wyskoczył do piłki dośrodkowanej przez Aleksandara Kolarova z rzutu wolnego i uratował punkt na rzecz Interu.