Wielkie strzelanie w meczu Feyenoordu! Aż osiem goli!

facebook.com/feyenoord
Feyenoord Rotterdam pokonał na wyjeździe SC Heerenveen 5:3 (3:0) w niedzielnym meczu 3. kolejki holenderskiej ekstraklasy.
Na Abe Lenstra Stadion dwa gole dla gospodarzy strzelił Jens Toornstra. Reprezentant Holandii wpisał się na listę strzelców w 4. minucie oraz w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.
Po jednym trafieniu na rzecz zespołu z Rotterdamu dołożyli Robin van Persie w 15. oraz Tyrell Malacia w 47. minucie.
Po zmianie stron na boisku dominowali gospodarze. Najpierw w 71. minucie pierwszą bramkę zdobył w 71. minucie Morten Thorsby, a przy jego trafieniu asystował Kik Pierie, który kwadrans później trafił na 2:4. W 89. minucie gola kontaktowego strzelił z kolei Davy Bulthuis.
Piąte trafienie dla Feyenoordu zapisał na swoje konto w doliczonym czasie gry Yassine Ayoub, który wykorzystał dośrodkowanie Sama Larssona i pokonał golkipera rywali.
Po trzech seriach podopieczni Jana Olde Riekerinka zajmują ósme miejsce w tabeli i mają na koncie cztery punkty. Podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta z dorobkiem sześciu "oczek" plasują się na piątej pozycji.