Wigry pokonały trzecioligowca i są bliżej półfinału Pucharu Polski

Youtube
W pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Polski, Wigry Suwałki pokonały na wyjeździe trzecioligowy klub GKS 1962 Jastrzębie 2:1.

Pierwszy mecz 1/4 finału Pucharu Polski został rozegrany na Stadionie Miejskim MOSiR w Jastrzębiu. Prowadzenie już w 12. minucie objęli goście z Suwałk za sprawą trafienia Kamila Zapolnika. Sytuacja przyjezdnych skomplikowała się jednak tuż przed przerwą. Najpierw w 43. minucie Mateusz Radecki został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, a kilka chwil później sędzia podyktował rzut karny dla trzecioligowego klubu. Jedenastkę na gola zamienił Wojciech Caniboł i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Przez znaczną cześć drugiej połowy żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki. Zmieniło się to dopiero w 76. minucie. Wówczas gola na wagę zwycięstwa Wigier strzelił Kamil Adamek.

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany 30 listopada w Suwałkach.