Wigry Suwałki awansowały do półfinału Pucharu Polski

wikipedia
Wigry Suwałki zremisowały z trzecioligowym GKS-em Jastrzębie 1:1 w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski. W pierwszym spotkaniu obu zespołów lepszy był pierwszoligowiec, który zwyciężył 2:1 i to on zagra w półfinale.

Rewanż był rozgrywany w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym śniegu. Gospodarze objęli prowadzenie w 34. minucie. Łukasz Wroński wbiegł w pole karne i pewnym uderzeniem przy dalszym słupku pokonał golkipera rywali.

Tuż po wznowieniu gry po przerwie, kapitalnym strzałem z dystansu do remisu doprowadził Damian Tront. Przyjezdni potrzebowali jeszcze jednego gola do dogrywki, ale nie byli w stanie tego uczynić i spotkanie zakończył się remisem. Drużyna Wigier po raz pierwszy w swojej historii zagra w półfinale tych rozgrywek. Jej rywalem będzie Arka Gdynia.