Wigry Suwałki wygrały na własnym boisku

Wojciech Otłowski, wikicommons
Wigry Suwałki pokonały przed własną publicznością Garbarnię Kraków 2:1 (1:0) w drugim piątkowym meczu 8. kolejki Fortuna 1. ligi.
Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Martin Adamec. 20-letni pomocnik w 9. minucie wykorzystał błąd rywali i uderzeniem z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki.
Gospodarze powiększyli prowadzenie w 54. minucie. Wówczas sędzia podyktował dla Wigier rzut karny, a jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Filip Karbowy.
Jedyną bramkę dla przyjezdnych zdobył w 71. minucie Łukasz Pietras, który strzałem głową pokonał golkipera Garbarni.
Podopieczni Kamila Sochy zanotowali trzecie z rzędu zwycięstwo i z dorobkiem 14 punktów zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli.
Dla zawodników Mirosława Hajdo była ta już piąta porażka. Zespół z Krakowa ma na koncie pięć "oczek", co daje mu obecnie ostatnią, 18. lokatę.