Wilczek pozazdrościł polskim napastnikom i też strzelił gola. Trzynastego w lidze

brondby.com
Vejle Boldklub uległ u siebie Broendby IF 1:2 (1:0) w niedzielnym meczu 19. kolejki rozgrywek duńskiej Superligi.
Na Vejle Stadion w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Kamil Wilczek. Napastnik reprezentacji Polski trzy minuty po zmianie stron doprowadził do wyrównania strzałem z bliska po dośrodkowaniu Niemca Hany Mukhtara.
Wcześniej gola dającego prowadzenie gospodarzom zdobył uderzeniem z rzutu wolnego Brazylijczyk Alan Sousa. Dwanaście minut po trafieniu Wilczka drugą bramkę dla gości strzelił głową rezerwowy Mikael Uhre.
Dzięki czwartej wygranej z rzędu wicemistrzowie Danii umocnili się na trzeciej lokacie w tabeli. Do drugiego FC Midtjylland tracą jednak aż jedenaście punktów, a prowadząca FC Kopenhaga ma czternaście "oczek" przewagi nad lokalnymi rywalami.
Jakub Kreśliński09 Dec 2018 · 20:09