Willingen Five. Klasyfikacja turnieju. Żyła na podium!

Klasyfikacja Willingen Five. Piotr Żyła na podium!
Shutterstock
Ryoyu Kobayashi wygrał turniej Willingen Five. Drugie miejsce w klasyfikacji cyklu zajął Piotr Żyła.
Turniej Willingen Five jest organizowany od sezonu 2017/2018. Jego zwycięzcą zostaje zawodnik, który uzbiera największą liczbę punktów we wszystkich w pięciu punktowanych seriach: suma wyników z kwalifikacji i wyniki z dwóch konkursów indywidualnych.
Najlepszy według tych kryteriów był Kobayashi, który na sukces zapracował przede wszystkim w niedzielnym konkursie indywidualnym. Japończyk wygrał w nim z przewagą aż 21,6 pkt nad drugim Markusem Eisenbichlerem. W nagrodę otrzymał czek na 25 tysięcy euro.
Drugie miejsce w turnieju Willingen Five zajął Piotr Żyła, który udanie zaprezentował się zwłaszcza w niedzielę, gdy zajął trzecie miejsce. Podium minicyklu uzupełnił Karl Geiger, zwycięzca sobotnich zawodów. Kamil Stoch był czwarty, Dawid Kubacki - piąty, Jakub Wolny - 26., Stefan Hula - 27., a Maciej Kot - 36.
W tym sezonie zaplanowano jeszcze dwa podobne turnieje: RAW Air i Planica 7.