Wisła Kraków - Lechia Gdańsk: Emocjonująca seria jedenastek! Wynik meczu, składy, bramki

Lechia gra dalej! Pokonała Wisłę po rzutach karnych!
asinfo.
W 1/32 finału Pucharu Polski Lechia Gdańsk wyeliminowała Wisłę Kraków w konkursie rzutów karnych (5:4). Po 120 minutach był remis 1:1.
W meczu ligowym, rozegranym 10 dni wcześniej Wisła Kraków wygrała w lidze z Lechią Gdańsk 5:2. W spotkaniu pucharowym oba zespoły zagrały mniej ofensywnie i w 90 minut strzeliły po jednym golu.
Pierwsze trafienie po kwadransie gry zaliczył Michał Nalepa i goście prowadzenie utrzymali do końca pierwszej połowy. Po przerwie w 60. minucie do wyrównania doprowadził Zdenek Ondrasek. Czeski napastnik wykorzystał rzut karny.
Przez kolejne pół godziny oba zespoły nie potrafiły już trafić do bramki i o awans musiały walczyć w dogrywce. Łatwiej mieli gdańszczanie, bo w 96. minucie za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Ondrasek, który oba kartoniki zobaczył zaledwie w cztery minuty.
Gry w przewadze podopieczni Piotra Stokowca jednak nie wykorzystali i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. Z jedenastego metra lepiej strzelali gdańszczanie. Jedynego karnego zmarnował Maciej Sadlok, który pomylił się również w ostatnim meczu ligowy Wisły z Lechią.