Wisła Kraków - Lechia Gdańsk: Siedem goli w Krakowie! Wynik meczu, składy i bramki

Siedem goli w Krakowie! Wisła efektownie wygrała z Lechią Gdańsk
Marcin Kadziolka/Shutterstock
Wisła Kraków wygrała 5:2 (2:2) z Lechią Gdańsk w meczu ósmej kolejki LOTTO Ekstraklasy.
Relację na żywo z tego spotkania znajdziesz TUTAJ.
Mecz lepiej zaczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie za sprawą Patryka Lipskiego. Zawodnik Lechii uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od Imaza i wpadła do bramki. Piłkarze "Białej Gwiazdy odpowiedzieli w 18. minucie. Wówczas Ondrasek, który dopadł do futbolówki odbitej przez Nalepę i wpakował ją do siatki.
Nie minęło 20 minut, a Lechia zdobyła drugą bramkę. Tym razem rzut karny na bramkę zamienił Flavio Paixao. Bramkarz Wisły wyczuł intencje strzelca, ale nie był w stanie precyzyjnego uderzenia. Gospodarze zdołali wyrównać tuż przed przerwą, gdy Jakub Bartkowski przymierzył głową po rzucie rożnym.
Wisła Kraków w drugiej połowie nie dała już szans rywalom. Najpierw Dawid Kort uderzył na bramkę rywali, piłka trafiła w Mladenovicia, zmieniła kierunek lotu i zatrzepotała w siatce. Na 4:2 podwyższył Kamil Wojtkowski, który na wpisał się listę strzelców tuż po wejściu na boisko.
Z rzutu karnego mógł jeszcze podwyższyć Sadlok, ale w 82. minucie Kuciak obronił uderzenie zawodnika Wisły. Po chwili Wisła jednak zadała kolejny cios. Wynik spotkania ustalił Rafał Boguski.
Dzięki czwartej wygranej z rzędu podopieczni Macieja Stolarczyka objęli prowadzenie w tabeli. Zespół z Trójmiasta doznał pierwszej porażki w sezonie i spadł na drugą lokatę. Obie drużyny mają ten sam dorobek punktowy.
Daniel Makarewicz15 Sep 2018 · 22:26