Wisła Kraków w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Pewne zwycięstwo "Białej Gwiazdy" ze Stalą Mielec

Marta Badowska/Pressfocus
Wisła Kraków zanotowała zwycięstwo w I rundzie Pucharu Polski. "Biała Gwiazda" pokonała 3:1 Stal Mielec.
Podopieczni Adriana Guli objęli prowadzenie w 20. minucie. Yaw Yeboah podał do Mateusza Młyńskiego, który pewnym strzałem pokonał Damiana Primela. Po kilku minutach było już 2:0. Tym razem dla "Białej Gwiazdy" trafił Serafin Szota.
0d 27. minuty Stal grała w osłabieniu. Czerwoną kartkę dostał Kamil Kościelny, który sfaulował Jana Klimenta.
Jeszcze przed przerwą Młyński mógł skompletować dublet. Tym razem jednak jego uderzenie wylądowało na poprzeczce.
Aktywny w rozegraniu był dziś Yaw Yeboah. W 49. minucie napastnik wyłożył piłkę Michalowi Skvarce. Ten jednak posłał ją nad bramką Stali.
Nieoczekiwanie to zespół z Mielca, mimo gry w osłabieniu, zdołał strzelić gola. Mikołaja Biegańskiego w niefortunnych okolicznościach pokonał Jan Kliment. Napastnik strzelił samobója po centrze w pole karne.
Trzy minuty później Wisła znów objęła dwubramkowe prowadzenie. Rzut karny wykorzystał Yeboah. Wisła wygrała 3:1 i awansowała do kolejnej rundy.
Adam Kłos22 Sep 2021 · 22:23