Wisła Kraków wygrała z Wisłą Sandomierz w sparingu

asinfo
W rozegranym w Myślenicach sparingu Wisła Kraków wygrała z Wisłą Sandomierz 3:2. Dla "Białej Gwiazdy" to pierwszy kontrolny mecz w zimowej przerwie.
Krakowski klub w związku z problemami finansowymi nie wyjechał na zagraniczne zgrupowanie. Do rundy wiosennej podopieczni Macieja Stolarczyka przygotowują się w swojej bazie w Myślenicach. Pierwszym sparingpartnerem "Białej Gwiazdy" była trzecioligowa Wisła Sandomierz.
Prowadzenie zespołowi z LOTTO Ekstraklasy dał Jesus Imaz, wykorzystując podanie Marko Palcicia, który przed przerwą strzelił gola na 2:0.
W 64. minucie trzecią bramkę dla zespołu z Krakowa zdobył Aleksander Buksa, któremu asystował Łukasz Burliga, który ostatnio występował w Jagiellonii Białystok. Póki co obrońca nie podpisał umowy z "Biała Gwiazdą".
Goście z Sandomierza do końca walczyli o lepszy wynik, gole strzelili Michał Kamiński i zawodnik testowany przez ekipię z Sandomierza.
* * * * * *

Wisła Kraków - Wisła Sandomierz 3:2 (2:0)

Bramki: Imaz 17, Palcić 40, Buksa 64 - Kamiński 65, zawodnik testowany 81.
Wisła Kraków - skład wyjściowy: Chorążka - Grabowski, Wasilewski, Palcić, Hoyo-Kowalski - Wojtkowski, Morys, Szot, Plewka - Imaz, Drzazga.

W przerwie na boisko weszli: Broda, Burliga, Świątko, Laskoś, Pietrzak, Chmiel, Malik, Moskiewicz, Słomka i Buksa.
(za: Wisła Kraków).