Wisła Kraków wygrała ze Śląskiem Wrocław. Gol Błaszczykowskiego na wagę trzech punktów [WIDEO]

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Wisła Kraków wygrała ze Śląskiem Wrocław 1:0 (1:0) w 22. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Jakub Błaszczykowski.
TUTAJ przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Spotkanie ze Śląskiem było powrotem Kuby Błaszczykowskiego na stadion przy Reymonta. Zawodnik ostatni raz w barwach Wisły zagrał tutaj w czerwcu 2006 roku. Kibice z tej okazji przygotowali specjalną oprawę na cześć klubowej legendy.
Na początku pierwszej połowy groźnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Krzysztof Mączyński. W tej sytuacji kapitalnie zachował się Mateusz Lis, który odbił piłkę zmierzającą pod porzeczkę.
Gospodarze wyszli na prowadzenie w 40. minucie meczu. Błaszczykowski pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po starciu Krzysztofa Drzazgi z Robertem Pichem.
W drugiej połowie obie drużyny prowadziły wyrównaną walkę, jednak żadnej ze stron nie udało się zmienić rezultatu. Ostatecznie Wisła Kraków wygrała ze Śląskiem Wrocław 1:0.
Dzięki dziewiątej wygranej w sezonie "Biała Gwiazda" przesunęła się na dziewiąte miejsce w tabeli. Dwukrotni mistrzowie Polski doznali natomiast jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na dwunastej lokacie w klasyfikacji.
Daniel Makarewicz18 Feb 2019 · 19:57