Wisła Płock wygrała sparing z Widzewem

Marcin Kadziolka/Shutterstock
W meczu sparingowym Wisła Płock wygrała na własnym stadionie z Widzewem Łódź 2:0. Dla "Nafciarzy" była to próba generalna przed pierwszym meczem o punkty.
Oba zespoły bardzo długo nie potrafiły strzelić gola. Mimo że stwarzały dobre okazje. Najlepszą szansę miał Nico Varela, który zmarnował rzut karny. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka.
W ataku gospodarzy od początku zagrał niedawno pozyskany Grzegorz Kuświk. Doświadczony snajper nie zdołał jednak strzelić gola.
Płocczanie do siatki trafili po raz pierwszy w 82. minucie. Ariel Borysiuk oddał precyzyjny strzał po podaniu Krystiana Misia. W ostatniej minucie wynik spotkania na 2:0 ustalił Oskar Zawada po strzale głową.
"Nafciarze" rozegrali ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek. Wisła Płock 10 lutego zagra u siebie z Legią Warszawa.
* * * * * *

Wisła Płock - Widzew Łódź 2:0 (0:0)

Bramki: Borysiuk 82, Zawada 90.
Wisła Płock - I połowa: Żynel - Stępiński, Uryga, Sielewski, García - Rasak, Stilić - Marazas, Varela, Merebashvili - Kuświk.
Wisła Płock - II połowa: Dahne - Stefańczyk, Łasicki, Dźwigała, Warcholak - Furman, Borysiuk - Łukowski (83. Milasius), Ricardinho, Miś - Zawada.
Kamil Kaczmarek02 Feb 2019 · 16:06