Włosi z brązowym medalem na ME

William Perugini/Shutterstock
Reprezentacja Włoch pokonała Bułgarię 3:1 i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy.

Początek pierwszego seta należał do Włochów. Prowadzili już 6:2, ale z czasem gospodarze turnieju zaczęli radzić sobie coraz lepiej i doprowadzili do stanu 10:9, a następnie do remisu 15:15. Końcówka seta należała jednak do Italii, która wygrała ostatecznie 25:20.

Druga odsłona to zupełna dominacja brązowych medalistów. Ze stanu 11:10 doprowadzili do 20:12, a całego seta wygrali 25:14. Trzeci set miał najbardziej zacięty przebieg. Bułgarzy prowadzili przez większość czasu - od 16:13, przez 19:15, po 21:19 - by zwyciężyć różnicą dwóch punktów 25:23.

Ostatnia odsłona to dobry początek gospodarzy - prowadzenie 8:7 - a następnie coraz lepsza gra Włochów i rosnąca przewaga - 17:12. Reprezentacja Włoch wygrała czwartego seta 25:20 i sięgnęła po brązowy medal mistrzostw.