Włoskie media zachwycają się Bartłomiejem Drągowskim. "Lepiej nie dało się zagrać"

Dziurek / shutterstock.com
Bartłomiej Drągowski kolejny raz był pierwszoplanową postacią Empoli. - Rozegrał wybitny mecz - chwalą go włoskie media.
Empoli przegrało z Interem 1:2. Porażka ma olbrzymie konsekwencje - przesądziła o spadku drużyny z Toskanii do Serie B.
Polak utrzymywał swoją drużynę w grze o utrzymanie do samego końca meczu. Obronił m.in. strzał z rzutu karnego Mauro Icardiego oraz groźne uderzenia Stefana de Vrija i Ivana Perisicia.
Portal Tuttomercatoweb przyznał Drągowskiemu notę 9. - Zrobił olbrzymią różnicę na korzyść swojej drużyny. Był bohaterem Empoli. Choć rozegrał wybitny mecz, to go nie uratował - napisano w podsumowaniu.
Pół punktu mniej polski bramkarz otrzymał od "La Gazzetta dello Sport". - Mauro Icardi, Ivan Perisić, Stefan de Vrij, Kwadwo Asamoah... Próbowało pokonać go wielu zawodników, ale dopiero w drugiej połowie został zmuszony do wyciągnięcia piłki z bramki. Lepiej nie dało się w tym meczu zagrać - uważa redakcja.
Eurosport ocenił Drągowskiego na 8. - W pierwszej połowie był jak potwór. Szalona interwencja po strzale Ivana Persisicia - uzasadniono.
Calciomercato.com przyznało Polakowi 7,5. - Wielkie interwencje przeplatał z błędami - napisano w komentarzu.
Klubowy portal PianetaEmpoli.it ocenił Drągowskiego na 7,5. - Nie zawinił przy żadnym z goli. W innych sytuacjach bronił w cudowny sposób. Potwierdził, że był jednym z pozytywów tego sezon - podsumowano.
Drągowski w tym sezonie wystąpił w siedemnastu meczach Serie A. Puścił 26 goli, cztery razy zachował czyste konto.
Kamil Kaczmarek27 May 2019 · 07:06
Źródło: Calcomercato.com, PianetaEmpoli.it, Eurosport, Tuttomercatoweb, tvpsport.pl