Wojciech Szczęsny bohaterem Juventusu! Polak obronił rzut karny w hicie Serie A [WIDEO]

Wojciech Szczęsny obronił rzut karny w starciu z AS Romą. Najpierw Polak jednak sprokurował jedenastkę.
Do całego zdarzenia doszło w 41. minucie. Sytuacja wzbudziła wielkie kontrowersje.
Arbiter odgwizdał rzut karny po tym, jak Szczęsny sfaulował Henrikha Mkhitaryana. Piłkarze jednak kontynuowali grę i po chwili futbolówka wpadła do siatki za sprawą Tammy'ego Abrahama.
Zawodnicy Romy domagali się uznania gola, ale Daniele Orsato nakazał wykonanie jedenastki, zaznaczając że gol padł po gwizdku sygnalizującym przerwanie akcji.
Do piłki podszedł Jordan Veretout. Szczęsny doskonale wyczuł intencję pomocnika i obronił jego strzał.
Szczęsny nie dał się także pokonać w drugiej połowie. Ostatecznie Juventus wygrał z AS Romą 1:0.
Adam Kłos17 Oct 2021 · 21:35