Wojciech Szczęsny puścił trzy gole i... zbiera świetne noty. "Ściana", "Utrzymał Juventus na powierzchni"

sbonsi / Shutterstock.com
Wojciech Szczęsny puścił trzy gole w meczu z Sassuolo, ale i tak zbiera świetne recenzje we włoskich mediach. Ich zdaniem reprezentant Polski uratował Juventus przed porażką.
Mecz zaczął się planowo, bo od dwóch szybkich goli dla mistrzów Włoch. Sassuolo się nie załamało, lecz ruszyło do ataku. Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Filip Djuricić, a już na początku drugiej połowy trafiali Francesco Caputo i Domenico Berardi. Ostatecznie Juventus uratował remis 3:3, w czym - jak podkreślają media - wielkie zasługi ma Szczęsny.
Włoska redakcja Eurosportu przyznała Polakowi notę 8 (skala 1-10). - Puścił trzy gole, ale uratował Juventus przynajmniej dwa razy. Ściana - uzasadniono.
Tak samo grę Szczęsnego ocenił serwis Goal.com. - Odsunął ostatnie nieudane mecze w zapomnienie - czytamy w komentarzu.
Punkt mniej polskiemu bramkarzowi przyznał portal Calciomercato.com. - Puścił trzy gole, ale i tak był wśród najlepszych graczy Juventusu. To wiele mówi o grze drużyny. Jest tylko jego zasługą, że Sassuolo tak długo szukało drogi do bramki - podsumowano.
Także Tuttojuve.com oceniło występ Szczęsnego na 7. - Kilka razy dosłownie utrzymał drużynę na powierzchni. Interwencja przy strzale Muldura była niesamowita. Przy golach dla Sassuolo nie mógł nic zrobić - czytamy.
Reprezentant Polski w tym sezonie wystąpił w 24 meczach Serie A. Puścił w nich 24 gole, a dziesięć spotkań zakończył z czystym kontem.
Marcin Karbowski16 Jul 2020 · 07:25
Źródło: Eurosport.it, Goal.com, Calciomercato.com, TuttoJuve.com