"Wojtek, jesteś legendą! Chory mundial pod względem sędziowania". Twitter w ekstazie po awansie Polaków

Danielle Parhizkaran-USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus
Reprezentacja Polski mimo porażki 0:2 z Argentyną awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata. Spotkanie było szeroko komentowane na Twitterze, a dziennikarze oraz eksperci nie ukrywali emocji.
Jednym z bohaterów "Biało-Czerwonych" został Wojciech Szczęsny. Golkiper Juventusu po raz drugi podczas tego turnieju obronił rzut karny. W pierwszej połowie zatrzymał Leo Messiego.
Sama decyzja o podyktowaniu "jedenastki" wzbudziła jednak ogromne kontrowersje. Arbiter dopatrzył się rzutu karnego po interwencji Szczęsnego, który ręką trafił w głowę Messiego.
Reprezentacja Polski o awans musiała drżeć do ostatnich sekund spotkania Arabii Saudyjskiej z Meksykiem. Gol Saudyjczyków w 95. minucie sprawił, że to nasza kadra zagra w 1/8 finału.
Maciej Pietrasik30 Nov 2022 · 22:22
Źródło: Twitter