Wolfsburg bliżej utrzymania w Bundeslidze. Grał Błaszczykowski

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Zawodnicy VfL Wolfsburg pokonali Holstein Kiel 3:1 (2:1) w pierwszym meczu barażowym o utrzymanie w Bundeslidze.
Pierwszą bramkę na Volkswagen Arena zdobył Divock Origi. Już w 13. minucie reprezentant Szwajcarii wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i wpakował futbolówkę do pustej siatki.
W 34. minucie przyjezdni doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Kingsleya Schindlera. Niemiecki obrońca wykorzystał dośrodkowanie Dominicka Drexlera i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Jeszcze przed przerwą gospodarze znów objęli prowadzenie. W 40. minucie Josip Brekalo dopadł do piłki zagranej na pole karne i mocnym strzałem umieścił ją w bramce. Wynik spotkania na 3:1 ustalił w 56. minucie Yunus Malli. Przy jego trafieniu asystował Divock Origi.
Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 21 maja na Holstein-Stadion.