Wolfsburg rozbity w Moenchengladbach. Błaszczykowski na ławce rezerwowych

Borussia Moenchengladbach rozbiła przed własną publicznością VfL Wolfsburg 3:0 (3:0) w jedynym piątkowym meczu 31. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Prowadzenie gospodarzom zapewnił już po ośmiu minutach strzałem z pola karnego w krótki róg Lars Stindl. Dziesięć minut przed przerwą podwyższył precyzyjnym uderzeniem przy słupku Brazylijczyk Raffael, który wcześniej asystował przy pierwszym golu.
Minutę przed przerwą trybuny Borussia Park znów wybuchnęły radością, bowiem Christoph Kramer wykorzystał niezdecydowanie długo ustawiających mur rywali i sprytnym strzałem z rzutu wolnego kompletnie zaskoczył Belga Koena Casteelsa.
Cały mecz na ławce rezerwowych Wolfsburga przesiedział Jakub Błaszczykowski. Polak znalazł się w kadrze meczowej swojego klubu pierwszy raz od początku listopada,
Dzięki dwunastej wygranej w sezonie "Die Fohlen" umocnili się na ósmym miejscu w tabeli. "Wilki" doznały natomiast jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na czternastej lokacie w klasyfikacji.