Wolfsburg wygrał na wyjeździe. Błaszczykowski poza kadrą meczową

Michele Morrone / shutterstock.com
W 15. kolejce Bundesligi VFL Wolfsburg pokonał w wyjazdowym meczu 1. FC Nurnberg 2:0. Gospodarze na wygraną w lidze czekają od końcówki września.
Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej goście z Wolfsburga wyszli na prowadzenie w 58. minucie. Maximilian Arnold zagrał do Daniela Ginczka, który najpierw poradził sobie z obrońcami gospodarzy, a potem pokonał Fabiana Bredlowa.
Wynik spotkania na 2:0 dla Wolfsburga ustalił w czwartej minucie doliczonego czasu gry Josip Brekalo uderzeniem w długi róg z około czternastu metrów.
W kadrze meczowej gości zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego.
Dla "Wilków" to trzecia wygrana w czterech ostatnich meczach. W tabeli VFL Wolfsburg zajmuje ósme miejsce, ma na koncie 22 punkty.
Zespół 1. FC Nurnberg nie potrafi wygrać od 29 września, w tym czasie zdobył tylko trzy "oczka". Podopieczni Michaela Kollnera są na szesnastej pozycji z 11 punktami w dorobku.
Kamil Kaczmarek14 Dec 2018 · 22:49