Wolverhampton znowu zwycięskie. Tym razem wygrali w Newcastle

Row17, wikipedia
Piłkarze Newcastle United przegrali u siebie z Wolverhampton Wanderers 1:2 (1:1) w jedynym niedzielnym meczu 16. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na St. James' Park beniaminek objął prowadzenie po siedemnastu minutach gry, kiedy to Portugalczyk Helder Costa precyzyjnie dośrodkował w pole karne i jego rodak Diogo Jota z bliska nie dał szans bramkarzowi "Srok".
Sześć minut później wyrównał wyrównał uderzeniem głową Ayoze Perez. Hiszpanowi świetnie zagrał w pole karne Wenezuelczyk Salomon Rondon. Losy konfrontacji rozstrzygnął już w doliczonym czasie gry strzałem głową z bliska Irlandczyk Matt Doherty.
Dzięki szóstej wygranej w sezonie "Wilki" awansowały na dziesiąte miejsce w tabeli. Podopieczni Rafaela Beniteza, którzy kończyli w osłabieniu, doznali natomiast drugiej z rzędu porażki przed własną publicznością i spadli na piętnastą lokatę w klasyfikacji.