Wpadka Arsenalu Londyn, druga porażka w sezonie [WIDEO]

Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Arsenal Londyn przegrał na wyjeździe z Sheffield United 0:1 (0:1).
Faworytem spotkania byli przyjezdni, którzy w przypadku zwycięstwa awansować mogli na trzecie miejsce w tabeli. Na ich korzyść przemawiał m.in. znakomity bilans czterech ostatnich bezpośrednich starć z Sheffield - komplet zwycięstw przy bilansie bramek 13:0.
Niewielką przewagę od pierwszych minut mieli "Kanonierzy", ale nie potrafili jej wykorzystać. W 21. minucie świetną okazję zmarnował Pepe, który nie trafił w idealnie zagraną do niego piłkę.
Ta okazja zemściła się chwilę później: po rzucie rożnym prowadzenie objęli gospodarze: dośrodkowanie O'Connella na bramkę zamienił Mousset.
Tuż przed przerwą wyrównać mógł Xhaka, ale jego uderzenie w fenomenalny sposób obronił Henderson.
Po zmianie stron Arsenal robił, co mógł by doprowadzić przynajmniej do remisu. Gospodarze jednak umiejętnie neutralizowali poczynania podopiecznych Emery'ego, a sami mogli podwyższyć po atomowym strzale Flecka w 61. minucie. Na kwadrans przed końcem meczu przed szansą ponownie stanął Pepe, ale znów nie zdołał pokonać bramkarza.
Ostatecznie kolejne gole już w tym meczu nie padły.
Maciej Ziętarek21 Oct 2019 · 22:53
Źródło: Własne