WTA Tiencin: Szarapowa lepsza od Linette

Jérémy Daniel, wikicommons
Magdalena Linette poniosła porażkę w meczu Marią Szarapową podczas turnieju WTA International na kortach twardych w Tiencinie. Polka przegrała w dwóch setach 5:7, 3:6.
Mecz miał wyrównany przebieg, jednak ostatecznie górą była Maria Szarapowa. W pierwszym secie zawodniczki rozegrały 12 gemów. Polka bardzo mądrze się broniła, potrafiąc odegrać głęboko nawet trudne piłki rywalki. Z biegiem czasu Szarapowa atakowała coraz mocniej, pokazując bardzo wysokie umiejętności.
Na początku drugiego seta Szarapowa obroniła dwa break-pointy. Linette miała kolejne szanse, by przełamać rywalkę, jednak Rosjanka skutecznie się broniła i w końcu to ona wykorzystała słabość rywalki.
Spotkanie trwało 98 minut. Szarapowa obroniła 9 z 10 break pointów, zaś sama wykorzystała trzy z sześciu szans na przełamanie.