Wybrano sędziego finału mistrzostw Europy. UEFA postawiła na Holendra

Cheng Tingting
Poznaliśmy obsadę sędziowską finału mistrzostw Europy. Najważniejszy mecz turnieju przypadł Bjornowi Kuipersowi.
48-latek to doświadczony arbiter międzynarodowy. W swojej karierze miał okazję poprowadzić już kilka finałów.
W 2013 roku sędziował decydujące spotkanie w Lidze Europy między Benfiką a Chelsea. Rok później poprowadził starcie Realu z Atletico w finale Champions League.
Będzie to jego czwarty mecz na tegorocznych mistrzostwach. Wcześniej rozstrzygał w starciach Danii z Belgią, Słowacji z Hiszpanią oraz Czechów z Danią.
Kuipersa czeka niełatwe zadanie w postaci zmazania plamy za swojego rodaka. Zdaje się, że w ostatnim półfinale EURO Danny Makkelie popełnił kardynalny błąd.
W pierwszej połowie dogrywki Holender podyktował rzut karny dla Anglii. Wielu ekspertów uważa, że faulu nie było i Duńczycy zostali skrzywdzeni.
W finale mistrzostw Europy Włosi zagrają z Anglikami. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 21:00 na Wembley.
Adam Kłos08 Jul 2021 · 18:00
Źródło: Twitter