Wybrzeże Kości Słoniowej lepsze od Arabii Saudyjskiej na IO w Tokio. Strzelił gwiazdor Milanu [WIDEO]

Wybrzeże Kości Słoniowej rozpoczęło zmagania w piłkarskim turnieju olimpijskim od zwycięstwa nad Arabią Saudyjską 2:1 (1:1). Decydującego gola strzelił gwiazdor Milanu, Franck Kessie.
Oba zespoły zagrały pod sporą presją, bo w grupie zmierzą się jeszcze z Niemcami i Brazylią. Ewentualna porażka w tym spotkaniu mogła bardzo mocno skomplikować szanse na wyjście z grupy.
Do 39. minuty na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis. Wtedy jednak do własnej siatki piłkę skierował Abdulelah Al Amri. Na szczęście dla Arabii Saudyjskiej tuż przed przerwą było już 1:1. Do remisu doprowadził Salem Al Dawsari.
W drugiej połowie lepsze było już Wybrzeże Kości Słoniowej, w którego składzie oprócz wspomnianego Kessiego wystąpili też m.in. Eric Bailly i Amad Diallo z Manchesteru United czy Cristian Kouame z Fiorentiny,
Kessi decydujący cios zadał w 66. minucie po asyście Diallo.
Do końca spotkania bramki już nie padły, choć niecodzienna rzecz wydarzyła się w doliczonym czasie gry. Aboubacar Doumbia wszedł na murawę w 92. minucie, a chwilę później został ukarany czerwoną kartką za nadmierną ostrość.