Wygrana Anglii, 50. gol Rooneya w reprezentacji

Celso Pupo/Shutterstock
Reprezentacja Anglii pokonała na Wembley Szwajcarię 2:0 (0:0) w meczu grupy E eliminacji do Euro 2016. Zawodnicy Roy'a Hodgsona nie przegrali jeszcze żadnego spotkania i zdecydowanie prowadzą w tabeli. W sobotę zapewnili sobie awans do fazy finałowej turnieju.

Pierwszego gola zdobył Harry Kane w 67 minucie spotkania. W 84 minucie drugie trafienie dołożył Wayne Rooney, który wykorzystał rzut karny podyktowany przed sędziego. Napastnik strzelił swoją 50. bramkę w reprezentacji i tym samym pobił rekord, który przez 45 lat należał do sir Bobby'ego Charltona.

W grupie E swoje spotkanie rozegrała również Litwa, która wygrała z San Marino 2:1. W 7 minucie wynik otworzył Fedor Cernych. W drugiej połowie wyrównującą bramkę zdobył Matteo Vitaioli, ale zawodnicy Igorisa Pankratjevasa wydarli zwycięstwo w doliczonym czasie gry po trafieniu Lukasa Spalvisa. Obie drużyny kończyły spotkanie w dziesiątkę. Litwini mają w swoim dorobku dziewięć punktów i znajdują się na przedostatnim miejscu w grupie.

W meczu Słowenii z Estonią podopieczni Srecko Kataneca wygrali 1:0. Jedynego gola w spotkaniu zdobył Robert Berić w 63. minucie. Słoweńcy znajdują się na trzecim miejscu w tabeli, mając trzy punkty straty do drugiej Szwajcarii.