Wygrana Ankaragucu, dwie asysty Michalaka, grali Łukasik i Pazdan

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Zespół MKE Ankaragucu wygrał u siebie z Fenerbahce 2:1 (1:0) w meczu 22. kolejki tureckiej ekstraklasy. Przy obu golach gospodarzy asystował Konrad Michalak.
Piłkarze z Ankary objęli prowadzenie w 13. minucie. Konrad Michalak ruszył lewym skrzydłem minął golkipera i głową podał do Saby Lobjanidze, który trafił do pustej bramki.
W 75. minucie polski skrzydłowy ponownie zaatakował lewą stroną, wycofał piłkę na szesnasty metr, gdzie skuteczny strzał oddał Gerson Rodrigues.
Goście jedyne trafienie zanotowali w doliczonym czasie gry, kiedy Serdar Aziz uderzył z pięciu metrów.
Michalak spędził na murawie 87 minut, kiedy zmienił go Michał Pazdan. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał z kolei Daniel Łukasik.
W tabeli Super Lig Fenerbahce zajmuje szóstą pozycję, ma na koncie 38 punktów. Zespół MKE Ankaragucu awansował natomiast na piętnaste miejsce z dorobkiem 20 punktów.
W innym sobotnim meczu Konyaspor przegrał z Gozetepe SK 1:3. W barwach gości 73 minuty rozegrał Kamil Wilczek.