Wygrana AS Saint-Etienne z Nimes Olympique

ricochet64 / shutterstock.com
Piłkarze AS Saint-Etienne wygrali u siebie z Nimes Olympique 2:1 (1:1) w jedynym poniedziałkowym spotkaniu 30. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Geoffroy-Guichard prowadzenie przyjezdnym już po dwóch minutach gry zapewnił uderzeniem głową pod poprzeczkę Antonin Bobichon, któremu precyzyjnie zagrywał w pole karne Gabończyk Denis Bouanga.
Dwadzieścia minut przed przerwą wyrównał efektowną podcinką nad bramkarzem Remy Cabella, który wcześniej wykorzystał błąd defensywy rywali. Dziewięć minut przed końcem losy konfrontacji rozstrzygnął efektownym strzałem zewnętrzną częścią stopy Słoweniec Robert Beric, któremu świetnie dośrodkował w pole karne rezerwowy Argentyńczyk ValentĂ­n Vada.
"Zieloni" po czternastym zwycięstwie w sezonie awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Beniaminek doznał natomiast dwunastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na dwunastej lokacie w klasyfikacji.