Wygrana Bayernu bez Lewandowskiego

Vlad1988/Shutterstock
W pięciu sobotnich spotkaniach 5. kolejki niemieckiej Bundesligi padło siedem goli, z czego trzy w pojedynku Bayernu Monachium z beniaminkiem z Darmstadt. W pojedynku tym nie zagrał Robert Lewandowski, który w meczu z Olympiakosem nabawił się kontuzji kostki.

Natomiast Łukasz Załuska, bramkarz Darmstadt obejrzał ten pojedynek z ławki rezerwowych.

W innym spotkaniu Hamburger SV i Eintracht Frankfurt zremisowały na Volksparkstadion 0:0. Wynik bezbramkowy utrzymał się w drugiej połowie dzięki interwencjom czeskiego golkipera HSV Jaroslava Drobnego.

VfL Wolfsburg do 76. minuty bezbramkowo remisował z Herthą Berlin, ale ostatecznie wygrał 2:0 po dwóch golach wprowadzonego na ostatnie 20 minut Basa Dosta.

FC Koeln pokonało 1:0 Borussię Moenchengladbach w Derbach Renu. Gola dającego trzy punkty ekipie z Kolonii strzelił Anthony Modeste. Źrebaki pozostają w tym momencie na ostatniej pozycji w tabeli.

Werder Brema przegrał u siebie z piłkarzami FC Ingolstadt 0:1. To już trzecia wygrana beniaminka w tym sezonie.