Wygrana Bayernu i dwie bramki Lewandowskiego! Niesamowity powrót Manchesteru United w Turynie! [WIDEO]

kivnl/Shutterstock
W hicie Ligi Mistrzów Juventus Turyn na własnym boisku przegrał z Manchesterem United. Real Madryt rozbił na wyjeździe Viktorię Pilzno 5:0. Robert Lewandowski rozegrał setne spotkanie w europejskich pucharach i uczcił to dwoma trafieniami.
Tutaj przeczytasz relację na żywo ze środowych spotkań Ligi Mistrzów.
Juventus Turyn był faworytem w starciu z Manchesterem United, ale w pierwszej połowie piłkarze "Starej Damy" nie byli w stanie udokumentować swojej przewagi. Okazji nie brakowało, Ronaldo dwoił się i troił, w słupek trafił Khedira, ale do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 0:0.
Tuż po przerwie znów zrobiło się groźnie, gdy Dybala trafił tylko w poprzeczkę. Juventus błyszczał na tle przeciętnego Manchesteru United, ale gospodarze nie potrafili wykończyć kolejnych okazji.
Dopiero w 65. minucie Juventus rozerwał defensywę rywali. Świetną piłkę w pole karne posłał Bonucci, a Ronaldo od razu uderzył z powietrza, nie dając szans golkiperowi United.
Gdy wydawało się, że Juventus sięgnie po trzy punkty, w 86. minucie Mata kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego i pokonał bezradnego Wojciecha Szczęsnego. Chwilę później było już 1:2. W zamieszaniu podbramkowym piłkę do własnej bramki skierował Alex Sandro i to goście niespodziewanie zdobyli trzy punkty.
Podopieczni Massimiliano Allegriego mają na koncie 9 punktów i są liderem grupy H. Zespół Jose Mourinho uzbierał o dwa "oczka" mniej i plasuje się na drugiej pozycji. Na trzecim miejscu znajduje się Valencia CF, a ostatnią pozycję okupuje Young Boys Berno.

***
Robert Lewandowski rozegrał setne spotkanie w europejskich pucharach i swój występ przypieczętował dwoma trafieniami. Polak w 31. minucie pewnie wykorzystał jedenastkę. Po przerwie napastnik wpisał się na listę strzelców w 71. minucie, gdy wepchnął piłkę do siatki po rzucie rożnym. Ostatecznie Bayern pokonał AEK Ateny 2:0.
W tabeli grupy E prowadzi Bayern z 10 punktami na koncie. Drugi jest Ajax, który ma w dorobku 8 punktów. Trzecia Benfica zgromadziła 4 punkty, a ostatni AEK Ateny nie zdobył do tej pory nawet jednego "oczka".

***
Real Madryt wraca do zwycięska ścieżkę. Pod wodzą trenera Solariego "Królewscy" nie dali najmniejszych szans Viktorii Pilzno. Goście już od przerwy prowadzili 4:0. Dwa razy trafił Benzema (pierwsze trafienie Francuza szczególnie zasługuje na uwagę), a po jednym trafieniu dołożyli Casemiro i Bale.
Po przerwie trafił jeszcze Kroos i Real ostatecznie rozbił rywali 5:0.
"Królewscy" po trzeciej wygranej w tej edycji odzyskali prowadzenie w tabeli. Druga w klasyfikacji AS Roma ma taki sam dorobek punktowy. Trzecie miejsce zajmuje CSKA Moskwa, które ma jeszcze matematyczne szanse na awans do fazy pucharowej.
Mistrzowie Czech natomiast po trzeciej porażce z rzędu pozostali na ostatniej lokacie i mogą jeszcze starać się o udział na wiosnę w zmaganiach Ligi Europy.

***
Manchester City bez problemu rozprawił się z Szachtarem Donieck. "The Citizens" wygrali po bramkach Davida Silvy, Raheema Sterlinga, Riyada Mahreza i trzech trafieniach Gabriela Jesusa. Do historii futbolu przejdzie jednak sytuacja z 24. minuty spotkania, gdy sędzia podyktował rzut karny. Wtedy w polu karnym padł Sterling. Problem w tym, że zawodnik City w tej sytuacji potknął się o kępkę trawy.

***
Olympique Lyon zdobył tylko punkt w starciu z Hoffenheim. Wynik spotkania otworzył w 19. minucie Fekir, a dziewięć minut później Baumanna pokonał Ndombele. Goście nie złożyli broni i - choć grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Kasima - to zdołali zagrozić rywalowi, gdy na listę strzelców wpisał się Kramarić. W doliczonym czasie gry bramkę na 2:2 zdobył Kaderabek.

***
W Lizbonie Benfica mocno skomplikowała sobie sprawę awansu do fazy pucharowej. W starciu z Ajaksem Amsterdam gospodarze do przerwy prowadzili 1:0. Bramkę w 29. minucie zdobył Jonas. W drugiej połowie ekipa z Holandii odpowiedziała za sprawą Tadicia i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

***
dwóch wcześniejszych meczach AS Roma wygrała na wyjeździe z CSKA Moskwa, a Valencia nie dała szans ekipie Young Boys Berno.