Wygrana Borussii, super asysta Piszczka [VIDEO]

Borussia Dortmund wygrała u siebie z TSG 1899 Hoffenheim 3:1 (0:1) w niedzielnym spotkaniu 23. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na Signal Iduna Park cały mecz w barwach gospodarzy zaliczył Łukasz Piszczek. W ekipie gości z kolei od 63. minuty występował Eugen Polanski.

Faworyt meczu długo zawodził, bowiem dwadzieścia minut przed przerwą prowadzenie przyjezdnym dał Sebastian Rudy. Ten sam zawodnik jednak trzynaście minut po przerwie zobaczył czerwoną kartkę, po tym jak brutalnie sfaulował Pierre-Emericka Aubameyanga.

Osłabiona drużyna z Sinsheim długo dzielnie się broniła, bowiem wyrównał dopiero dziesięć minut przed końcem Ormianin Henrich Mychitarian. Pięć minut później podwyższył głową Adrian Ramos. Kolumbijczyk wykorzystał precyzyjną asystę od Piszczka.

Siedemnaste zwycięstwo w sezonie przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry Aubameyang. Ekipa z Zagłębia Ruhry umocniła się w ten sposób na pozycji wicelidera, natomiast "Wieśniaki" pozostały na przedostatnim miejscu w klasyfikacji.