Wygrana Brighton z Leeds United. Jakub Moder wszedł z ławki, cały mecz Mateusza Klicha

Piłkarze Brighton pokonali na własnym boisku Leeds United w meczu 34. kolejki Premier League. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 (1:0).
Zespół "Mew" jest coraz bliżej zapewnienia sobie gry w angielskiej elicie w kolejnym sezonie. Dziś podopieczni Grahama Pottera wykonali ważny krok w walce o utrzymanie.
W sobotnie popołudnie zainkasowali trzy punkty w starciu z Leeds United. To starcie na ławce rezerwowych rozpoczął Jakub Moder. Z kolei w ekipie przyjezdnych od pierwszej minuty zagrał Mateusz Klich.
Piłkarze na przerwę schodzili przy wyniku 1:0. W 14. minucie sędzia wskazał na "wapno" po tym, jak Danny Welbeck był przytrzymywany przez Ezgjana Alioskiego. Z rzutu karnego trafił Pascal Gross i tym samym dał prowadzenie swojemu zespołowi.
Po przerwie gospodarze byli bliscy zdobycie drugiego gola. Tylko interwencja golkipera uratowała Leeds przed stratą bramki. Z kolei w 67. minucie znakomitą okazję zmarnował Maupay. Jego strzał minimalnie minął słupek.
W 80. minucie było już 2:0. Welbeck oszukał rywala prostym zwodem i uderzył obok bezradnego bramkarza. Do końca wynik nie uległ już zmianie. W 83. minucie z woleja uderzył Mateusz Klich, ale wyraźnie się przy tym pomylił. Tuż przed końcem na boisku pojawił się Jakub Moder.
Daniel Makarewicz01 May 2021 · 17:50