Wygrana Broendby, dwa gole Kamila Wilczka

brondby.com
Broendby IF wygrało na wyjeździe z Hobro IK 2:0 (0:0) w niedzielnym meczu 5. kolejki duńskiej ekstraklasy.
Oba gole na DS Arena strzelił Kamil Wilczek. Polak po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 52. minucie, kiedy dopadł do futbolówki zagranej na pole karne i w sytuacji sam na sam pokonał Jespera Raska.
31-latek ustalił wynik starcia na 2:0 w 85. minucie. Wówczas wykorzystał zagranie Josipa Radosevica i skierował piłkę do siatki, mocnym uderzeniem pod poprzeczkę.
Polski napastnik rozpoczął to spotkanie w wyjściowej jedenastce swojej drużyny i przebywał na placu gry w pełnym wymiarze czasu. Był to jego piąty ligowy występ w tym sezonie oraz piąta i szósta zdobyta bramka.
Podopieczni Nielsa Frederiksena zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli i mają na koncie dziesięć punktów. Drużyna prowadzona przez Petera Sorensena z dorobkiem siedmiu "oczek" plasuje się na ósmej pozycji.