Wygrana Eintrachtu z Wolfsburgiem, trzy gole Meiera

Eintracht Frankfurt pokonał na własnym stadionie VfL Wolfsburg 3:2 w spotkaniu 18. kolejki ligi niemieckiej. Trzy bramki dla gospodarzy zdobył Aleksander Meier.

W pierwszej połowie padł jeden gol. W 25. minucie gry, po dośrodkowaniu Ricardo Rodrigueza z rzutu wolnego, piłkę z bliskiej odległości skierował do bramki Dante.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 67. minucie meczu. Stefan Aigner zagrał piłkę klatką piersiową do Alexandera Meiera, a ten zaskoczył Diego Benaglio uderzeniem z woleja. Ten sam piłkarz sześć minut później zaliczył drugie trafienie. Tym razem pokonał Szwajcara po strzale z linii pola karnego.

Od 79. minuty spotkania znów był remis, po tym jak Andre Schurrle wykorzystał centrę Sebastiana Junga z prawej strony boiska, ale wynik na 3:2 ustalił w doliczonym czasie gry Meier.

Dzięki wygranej Eintracht awansował na czternaste miejsce w tabeli. Piłkarze z Wolfsburga zajmują siódmą pozycję w Bundeslidze.

Dzisiaj w lidze niemieckiej odbędzie się jeszcze jeden mecz. Schalke 04 Gelsenkirchen zmierzy się u siebie z Werderem Brema.