Wygrana FC Koeln na własnym boisku

Maximilian Zarbl, wikipedia
FC Koeln pokonało przed własną publicznością SC Paderborn 3:0 (1:0) w niedzielnym meczu 8. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Na RheinEnergieStadion gospodarze objęli prowadzenie już w 8. minucie. Wówczas Simon Terodde pewnym uderzeniem w lewy dolny róg pokonał golkipera rywali.
Po zmianie stron prowadzenie popularnych "Kozłów" powiększył Louis Schaub, który wykorzystał podanie Kingsleya Schindlera i strzałem głową nie dał szans na obronę Leopoldowi Zingerle.
Bramkę na 3:0 zdobył w 85. minucie Sebastiaan Bornauw. Młodzieżowy reprezentant Belgii dopadł do futbolówki zagranej z rzutu rożnego przez Marcela Risse i głową umieścił ją w siatce.
Zespół Achima Beierlorzera ma na koncie siedem punktów i zajmuje obecnie piętnastą pozycję w tabeli. Drużyna prowadzona przez Steffena Baumgarta z dorobkiem tylko jednego "oczka" okupuje ostatnią, osiemnastą lokatę.