Wygrana Hannoveru, kolejny gol Sobiecha [VIDEO]

Tomasz Bidermann/Shutterstock
W meczu inaugurującym 30. kolejkę Bundesligi znajdujący się w strefie spadkowej Hannover 96 pokonał 2:0 Borussię Moenchengladbach, a drugiego gola dla gospodarzy wbił Artur Sobiech, który na boisku przebywał do 83. minuty spotkania.

Pierwszą bramkę w tym pojedynku strzelił w 49. minucie obrońca o polsko brzmiącym imieniu i nazwisku, Waldemar Anton, który jednakże jest z pochodzenia Niemcem. Po dziesięciu minutach natomiast Sobiech dopadł do piłki odbitej od słupka po strzale Kenana Karamana i bez trudu skierował ją do siatki.

Dla Polaka było to 5. trafienie w tym sezonie - gol w poprzedniej kolejce w spotkaniu z Herthą Berlin.

W pierwszym spotkaniu w tym sezonie Borussia wygrała 2:1, a gola dla Hannoveru również strzelił polski napastnik. Czyżby więc miał on patent na ekipę z Moenchengladbach?

Piątkowa wygrana jednak wiele nie zmienia, bowiem gospodarze wciąż zajmują ostatnie miejsce w lidze i tracą dziewięć punktów do bezpiecznego miejsca.