Wygrana Lechii Gdańsk w Pucharze Polski. Podopieczni Piotra Stokowca lepsi od Olimpii Grudziądz

Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Lechia Gdańsk gra dalej w Pucharze Polski. Podopieczni Piotra Stokowca wygrali na wyjeździe z Olimpią Grudziądz.
Dziś rozegrano zaległe spotkanie 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Zmierzyły się w nim drużyny Olimpii Grudziądz i Lechii Gdańsk.
Faworytami tego starcia była ekipa z PKO Ekstraklasy. Pierwsza połowa nie przyniosła jednak bramek. Dobrą okazję dla gospodarzy zmarnował Embalo. Z kolei przyjezdni mogli odpowiedzieć za sprawą Saiefa. Ten jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Po przerwie Lechia zdołała zadać decydujący cios. W 64. minucie z rzutu karnego trafił Łukasz Zwoliński. Jak się okazało, było to trafienie na wagę awansu. Gospodarze nie byli w stanie odrobić tej straty i pożegnali się z rozgrywkami.
Ostatecznie Lechia Gdańsk wygrała 1:0 i awansowała do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski
Daniel Makarewicz17 Nov 2020 · 20:07